Originální - Jednorázové

Sloh - Můj pokoj v noci

8. prosince 2011 v 16:12 | Annie
Čauky! Tady máte můj čtvrtletní sloh na téma Můj pokoj v noci. Učitelka mi dala jedničku a řekla ...... Zatím radši nic. :D (Jen cekněš Verčo a tvoje dny sou sečtený! ) Takže zavřete obě oči a jde se na to. =D A prosím, nemyslete si, že jsem nějakej cvok, co celou noc dřepí u okna =D.
PS: Kdyby se vám líbila TATO fotka, můžete pro ni (a pro mě :D) hlásnout ZDE. Dík :).
PPS: K tomu předposlednímu odstavci: Vím, o čem přemýšlím, ale to je tak osobní, že jsem to do slohu (který jsem potom četla před celou třídou) fakt napsat nemohla.


Když jsem byla malá, tak jsem se ve svém pokoji ve tmě bála. Proto vždy musely být roztažené žaluzie a pootevřené dveře, aby mě osvětloval svit měsíce a ještě úzký paprsek světla z chodby. Pak jsem byla klidná. Viděla jsem všechny skříně a stůl, rozeznávala i obrysy svých hraček a byla si jistá, že se v té hrozivé temnotě nikdo neschovává.
Můj pokoj není moc velký, takže v něm znám každý kout, ale když se zhaslo, už to nebyl ten starý známý pokojíček, ale stala se z něj cizí, obrovská místnost.
Svůj tehdejší strach ze tmy nepopírám a ani se za něj nestydím. Každý se něčeho bojí, a kdo říká, že ne, je lhář.
Ale já už se tmy nebojím. Ba naopak, mám jí ráda! V noci je vše krásnější, jiné a zároveň stejné. V její temné roušce se skryjí všechny nedostatky, ale ty opravdové skvosty neschová. Je prostě kouzelná.
Vím, že ve tmě je můj pokoj trochu jiný, ale je potěšilé se bát neexistujícího vraha v mé skříni. Celá ta místnost působí v noci tajemně, ale zároveň přívětivě a mile.
Když večer nemůžu usnout, nerozsvítím si lampičku, jako jsem to dělávala dřív, ale jdu oknu a dívám se na noční oblohu. Dívám se na měsíc a na hvězdy, vzdálené miliardy kilometrů a přemýšlím. O čem? Vlastně sama nevím. Prostě klečím u okna a sním s otevřenýma očima. Dokážu tam být hodinu, klidně i dvě. Asi si budete myslet, že jsem blázen, ale když vidím ty ledově chladné, krásné hvězdy, cítím zvláštní vnitřní klid a rovnováhu.
Ten pocit mi vydrží celou noc, ale ráno už je pryč. Mrzí mě to, ale zase se můžu těšit na další večer.
 
 

Reklama